O koncercie
Po prezentacji w Warszawie i Trójmieście, przeboje Hansa Zimmera zabrzmią we Wrocławiu. 19 listopada Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus oraz Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej pod dyrekcją Macieja Sztora wykonają w Hali Stulecia jedne z najbardziej rozpoznawalnych utworów ostatnich lat – motywy znane z takich kinowych hitów jak: „Gladiator”, „Incepcja” czy „Pearl Harbor”.
Hans Zimmer to twórca współczesnego brzmienia muzyki filmowej, inicjator trendów i prawdziwy „człowiek-orkiestra”. To również pierwszy w historii kina kompozytor, który osiągnął status gwiazdy. Na muzykę Hansa Zimmera chodzi się do kina tak, jak na nowe role Leonardo DiCaprio czy Angeliny Jolie. Jego prace ceni również Amerykańska Akademia Filmowa – tegoroczna nominacja do Oscara za muzykę do blockbustera „Interstellar” jest już dziesiątą w karierze Zimmera. Przełomami w jego karierze były dwa głośne tytuły: „Karmazynowy przypływ” oraz „Gladiator” – podczas listopadowego koncertu będzie można usłyszeć wspaniałe suity m.inhttps://www.blogger.com/blogger.g?blogID=2474212827710762988#editor/target=post;postID=3657109318810201082. właśnie z tych filmów.
Koncert muzyki z Hollywood nie mógłby się obejść bez kompozycji maestro Johna Williamsa. Z jego bogatego dorobku zaprezentowana zostanie nominowana do Oscara muzyka z „Patrioty”. Zabrzmią również motywy z najważniejszej filmowej trylogii XXI wieku, czyli „Władcy pierścieni” Howarda Shore’a, a także kultowy temat z „Ostatniego Mohikanina” Trevora Jonesa. Fanów Jamesa Bonda zachwycą pełne werwy motywy z „Casino Royale” Davida Arnolda. Widowiskową oprawę koncertu zapewni świetlna iluminacja, fragmenty filmów oraz najsłynniejsze filmowe kadry.
Artyści
Maciej Sztor
Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu w
klasie dyrygentury symfonicznej prof. Jerzego Salwarowskiego. Jest
dyrygentem i kierownikiem artystycznym Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej
POSM. Koncertował m. in. z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego
Radia w Katowicach, Chórem i Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Śląskiej,
Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Częstochowskiej, Orkiestrą
Symfoniczną Filharmonii Lubelskiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii
Poznańskiej oraz Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus.
Muzyka filmowa to jego pasja a zarazem
profesja – interesuje się jej procesem tworzenia i wykonawstwem. Posiada
bardzo szeroki repertuar amerykańskiej muzyki filmowej. Kolekcjonuje
oryginalne partytury muzyki filmowej a także współtworzy i realizuje
własne projekty muzyczne w całej Polsce.
Anna Lasota
Absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała na wydziale wokalno-aktorskim (2008 r.). Laureatka Nagrody Publiczności „Królewskiego Festiwalu Wokalnego” w Wilanowie. Wyróżniona na Ogólnopolskim Konkursie „Złote Głosy Mazowsza”. W 2011 r. wyróżniona w plebiscycie poznańskiej publiczności „Biały Bez” w kategorii „Śpiewak/Śpiewaczka”. W październiku 2012 r. otrzymała statuetkę „Fliss 2012” przyznawaną przez Stowarzyszenie Miłośników Kultury i Sztuki w Poznaniu „Za błysk talentu wokalnego i scenicznego, za swobodę i błyskotliwość prezentacji wokalnych oraz za poruszające kreacje muzyczne i teatralne…”. Zadebiutowała na scenie Opery Nova w Bydgoszczy w partiach Paminy („Czarodziejski Flet”) i Hanny („Straszny Dwór”). Obecnie można ją oglądać na deskach Teatru Muzycznego w Poznaniu, gdzie wciela się w różne role, m.in. Adeli („Zemsta Nietoperza”), Arseny („Baron Cygański”), Zoriki („Cygańska Miłość”), Christine („Phantom”), Elizy („My Fair Lady”), Aldonzy-Dulcynei („Człowiek z La Manchy”), Ani Shirley („Ania z Zielonego Wzgórza”).Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus została utworzona w 2007 roku przez władze Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z inicjatywy Jerzego Semkowa, znanego orędownika utalentowanej muzycznie młodzieży. Orkiestra skupia najzdolniejszych młodych instrumentalistów, absolwentów muzycznych uczelni, którym umożliwia dalsze szlifowanie talentu oraz możliwość profesjonalnego debiutu. Sinfonia Iuventus będąc orkiestrą młodzieżową jest jednocześnie orkiestrą zawodową.Jej nazwa w tłumaczeniu na polski oznacza „Brzmienie Młodości”.
Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej
Chór tworzą w większości studenci i absolwenci Politechniki Warszawskiej. W ciągu 11 lat swojej działalności Chór miał okazję wielokrotnie występować na krajowych i zagranicznych międzynarodowych festiwalach oraz konkursach chóralnych, nierzadko zdobywając chlubne nagrody.Obecnie ChAPW śpiewa ponad 30 koncertów rocznie. Warto tu wspomnieć o niejednokrotnym udziale zespołu w prestiżowych projektach z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli organizowanych pod auspicjami macierzystej uczelni, jak również koncertach na zaproszenie krajowych filharmonii, a także występach na przedsięwzięciach medialnych typu Gala Mistrzów Sportu w TVP.
super opisane :) się napracowałaś, w nagrodę wygrałaś bilet na ten koncert :) do odbioru w wiadomym miejscu.
OdpowiedzUsuńNaprawdę się postarałaś :)
OdpowiedzUsuń